Pro maminky

 

Kojení je to nejlepší

Protože mateřské mléko nabízí dítěti vyváženou stravu
a ochranu. Vhodné výrobky pomáhající při kojení jsou tedy
pro matku velmi důležité. Pomáhají matce a dítěti užít si
kojení bez problémů.

 

Mít vše potřebné při ruce a na nic nezapomenout, vše zvládnout rychle a v precizně – to je neustálá starost všech maminek. Obyčejný výlet během víkendu nebo návštěva u dědečka a babičky, ale i obyčejný nákup vyžadují doslova strategické plánování, co kam a jak uložit a co všechno sebou vzít. Pokaždé však vyjde stejný závěr: Ta nejmenší osoba potřebuje nejvíce věcí. A proto prosím nezapomínejte na sebe!

 

CO JSOU RAGÁDY:

Ragády jsou prasklinky vyskytující se přímo na bradavkách.Prvním příznakem vzniku ragád je zvýšená citlivost bradavek,bolestivost, pálení či zarudnutí, které vede až k vlastnímu popraskání kůže. Nejčastější příčinou vzniku ragád je nesprávná technika sání dítěte (jeho špatné přiložení k prsu), nesprávná péče o prsní bradavky,zejména časté mytí prsů mýdlem a neudržení prsů v suchém prostředí.(Je nutné používat kvalitní tampony do podprsenky,které zachytí odkapávající mléko a tampony často měnit.) Na poškození bradavek se může podílet i kvasinková infekce.

 

JAK HYDROGELOVÉ TAMPONY FUNGUJÍ

Již od prvních příznaků, jako je začervenání, bolestivost či zvýšená citlivost bradavky, pomáhají předcházet popraskání bradavky, tak že jí zvlhčí a zvýší její elasticitu. Díky chladivému efektu ztiší bolest na postiženém místě,tak aby mohla matka dál pokračovat v kojení. V případě ragád napomáhají zahojení tím, že vytvoří vhodné podmínky pro zajizvení a výrazně omezí výskyt bakterií v ráně

 

JAK HYDROGELOVÉ TAMPÓNY POUŽÍVAT:

Ideální je použít hydrogelový tampón již při prvních příznacích bolestivosti bradavek. Tampón přiložte gelovou vrstvou přímo na bradavku a překryjte jej jednorázovým tampónem(zachycení přebytků mléka).Tampón sundavejte pouze na kojení. Jeden tampón může být přiložen na bradavce 24 hodin, poté jej vyměńte za nový, a tak pokračujte až do úplného zahojení bradavky. V případě, že se již na bradavce vyskytují ragády, doporučujeme bradavky před a po kojení ošetřit desinfekčními ubrousky Prelát, abyste předešla výskytu kvasinkové infekce. Tampóny jsou baleny ve sterilních obalech.

 

DOBA HOJENÍ:

Klinická studie prokázala zahojení bradavek v průběhu 2-7 dnů. V případě prvních příznaků(jako je začervenání, pálení či zvýšená citlivost bradavek) došlo k úplnému zahojení do 2.dne u 100% účastnic. V případě těžkých ragád byla úspěšnost zahojenído 2.dne 50%.

 

Přenosná elektrická, ale o mechanická odsávačka - je vynikajícím pomocníkem pro matky, které během tohoto důležitého období z jakéhokoli důvodu nemohou dítě přímo kojit.Kromě toho je samozřejmě také velmi vhodná v situaci, kdy má dítě například problémy se sáním. Jedná se o výrobek, jehož konstrukce zaručuje velmi jemnou a pozvolnou extrakci mléka.V zásadě simuluje způsob, jakým při kojení dítě saje. Velmi důležitá je v tomto ohledu volba správné intenzity a frekvence používání, a to v závislosti na individuální fyzické kondici.Tlačítka plus a minus na ovladači umožňují nastavení a případné upravení odsávacího rytmu, regulační ventil pak dává možnost regulovat podtlak.Navíc se při vypnutí díky speciální funkci do paměti přístroje ukládá poslední nastavení, které se při dalším zapnutí automaticky aktivuje.Aby se zaručila maximální flexibilita a použitelnost elektrické odsávačky, je možné ji napájet buď alkalickými bateriemi o napětí 1.5 Voltu (nejsou součástí balení),nebo přímo z elektrické sítě (přístroj má svůj vlastní adaptér).Součástí balení je praktická cestovní taška.

 

Chránič bradavek efektivně chrání bradavky a zároveň podporuje jejich přirozený tvar.Chrániče redukují bolest způsobenou kontaktem mezi podrážděnými či popraskanými bradavkami a dětskými dásněmi a rty.

 

Dynamický a mnohostranný nosič přizpůsobitelný pro různé věkové skupiny. Nový dětský nosič Go je kombinací pohodlí a praktičnosti v novém atraktivním designu.Má dvě nastavitelné polohy: poloha, kdy je dítě otočeno tvářičkou k matce a polohu s tvářičkou otočenou dopředu. Pevná odepínací opěrka zad poskytuje miminku ideální podporu, když je neseno v poloze s tvářičkouk matce. Pro polohu, kdy je miminko otočeno tvářičkou dopředu, může být opěrka zad odepnuta. Vnitřní polstrování je jemné a nadýchané pro větší pohodlí dítěte.Popruhy jsou polstrované a nastavitelné. Díky oboustrannému zapínání lze šířku nosiče nastavit. Vhodný od 2 měsíců do 8 měsíců (do 9 kg).

 

Intenzivní zpevňující krém zpružňuje pokožku a dodává pokožce správný tón. Díky vitaminu E, provitaminu B5, mandlovému oleji a rýžovému oleji zjemňuje a vyživuje pokožku. Bez parfemace. Mikrobiologicky a dermatologicky testováno.

 

Antibakteriální prsní tampony obsahuji super absorpční mikro-perličky, které zachytí pronikající vlhkost z mléka, které vytéká ven v mezičase mezi kojením.Díky tomu předcházejí možnému podráždění bradavek a vzniku kvasinkové infekce a jejího rozšíření a slouží též jako prevence výskytu bolestivých ragád.Jsou vyrobeny z jemné netkané látky, která dovoluje prsům dýchat, udržují dvorce a bradavky suché. Tampony jsou jemné a tenké, proto jsou pod oblečením nepatrné. Díky anatomickému tvaru lepícím stripům, pevně drží na prsu.Testováno dle směrnic EU.  DOPORUČUJEME!

 

Jednorázové kalhotky vhodné pro první dny po porodu, dostupné ve dvou velikostech. Balení obsahuje 4ks.